Ana Sayfa Site ekle Yeni Siteler Top Siteler Seçtiklerimiz Top 10 Site Haritası İletişim
>> HOME >> Hukuk Büroları >> Avukatlar

  Ayrintili Arama 


 Baslik  Avukat Mehmet Gökçek
Oy analizi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 URL  http://www.avukatmehmetgokcek.com
 Oy ver  Toplam Oy : 0, Ortalama degerlendirme : 0.00
 Kayit Tarihi  06-04-2012
 ETC   Hits : 1498, Ziyaretçiler : 715, Açiklama : 0
 E-mail  

Günümüz Türkiye'sinde insanımızın en önemli ihtiyaçlarının başında gelen hak arama hürriyeti gün geçtikçe daha da önem kazanmıştır. Ülkemizin çağdaş medeniyetler topluluğu olarak nitelendirilen ileri demokrasi ülkeleri ile aynı statü ve ayrıcalıklara sahip olabilme maratonunda ilerlediği günümüz Türkiye'sinde yaşayan her bireyin kendisini bu değişime hazırlaması şarttır. Gelişen bu modern toplumun ihtiyaçlarına ayak uydurabilecek güncellenen yasalarımızı bilmemiz ve takip etmemiz gerekliliği doğmuştur.

Bir toplumun şekillenmesindeki en önemli yapı taşı hukuktur. Gelişen toplum ve bu topluma göre uyarlanan yeni yasaların öğrenilmesi, bireylerin bu yasalara uyması toplum içindeki güven, huzur, birliktelik ve istikrarı arttırmaktadır. Gelişmiş toplumların ekonomik ve sosyal açıdan kalkınmalarındaki en temel prensip bireylerin, sosyal hak ve özgürlüklerini bilmeleri öğrenmeleri ve hukuk adını verdiğimiz bu kurallara saygılı olmalarından ileri gelmektedir.

Türk Ceza Kanunu'nun temel ilkelerinden birisi olan "kanunu bilmemek mazeret sayılmaz" (Ignoratia juris non execusat) ilkesi Roma döneminden günümüze taşınmış ve Ceza Kanunu'muzda da maddeleşerek yerini almıştır. Bu durumda yasayı bilmemek ve hata olgusundan hareketle yasanın hükümlerini ihlal etmek, yasa gereği makul bir davranış olarak nitelendirilemeyeceği gibi yasanın ihlal edilen maddesindeki cezai müeyyidenin uygulanmasına da engel teşkil etmemektedir.

Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayarak bir köprü vazifesi gören ve özellikle İslam âleminde modern demokrasinin beşiği konumuna gelen bu güzel ülkede yasalarımızı, sorumluluklarımızı, haklarımızı ve ayrıcalıklarımızı bilmek her bireyin vatandaşlık görevidir.

Öyle ki, bireylerin sosyal haklarını ve ödevlerini bilmeleri vatandaşlık görevi olduğu kadar hayatın her alanında karşılaşılan olumsuz durumların ve uyuşmazlıkların (hukuki ihtilafların) aşılmasında da yine yol gösterici bir kılavuz olacağı tartışmasızdır. Bizler Gökçek Hukuk Bürosu olarak idealist, dürüst, disiplinli, çalışkan, genç ve dinamik ekibimizle hukukun her alanında sizlere daima en iyi hizmeti vermeyi prensip edindik.

Ülkemizde faaliyet gösteren modern kurumlar, faaliyet alanlarının ne olduğu gözetilmeksizin günümüz şartlarına ayak uydurabilmek ve sürekli yenilenen hukuk sistemimizde etkinliğini daimi kılabilmek amacıyla kendi bünyelerinde hukuk departmanları oluşturmaktalar yahut hukuki alanda etkili biçimde çalışan özel hukuk bürolarından destek almaktadırlar.

İhtiyaç halinde özel hukukun her alanındaki davalar ile hukuki danışmanlık ve icra takip işlemlerini süratle yürütebilecek yeterli birikim ve donanıma sahip olan avukatlık büromuzu sizlerin hizmetine sunar, hızla büyüyen ve azimle başarılara koşan büromuzda sizler için de çalışmaktan onur ve mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.


© 2006 Damlabilisim.com All Rights Reseved